Sinema

Siyah / Black

Siyah / Black

Kör ve sağır bir kızın bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığını, sonunda da öğretmeni aynı duruma düşünce ona nasıl usanmadan öğretmenlik yaptığını konu almaktadır.

Kör ve sağır doğan Michelle ailesi tarafından anlaşılamamaktadır. Annesi ve babası Michelle’i akıl hastanesine göndermeden önce son kez bir öğretmen tutup şanslarını denemek isterler. Başta öğretmenle iyi anlaşamasalarda bu öğretmenin kızı başarılı bir şekilde eğittiğini görünce bu öğretmenle yola devam ederler ve Michelle bu öğretmen sayesinde üniversiteye gider ancak sonra Michelle’in öğretmeni Alzehimer hastası olur ve Michelle’e bakamayacak duruma gelir.

Bir gün Michelle öğretmeninden onu öpmesini isteyip hayatının en büyük hatasını yapar. Öğretmenini zorlar ve öğretmeni onu öper. O artık yoktur. Michelle her pazar öğretmeninin gelmesi için kilisede duâ eder. 12 yıl sonra onu ilk kelimeyi öğrendiği çeşmede bulur. Artık öğretmen olma sırası Michelle’dedir. Kendi öğretmenine ona öğrettiklerini geri öğretmek için usanmadan çabalar.

bir yorum yaz